دوره Embedded C پیشرفته

دوره Embedded C پیشرفته

نگاهی کلی به دوره آموزشی Embedded C پیشرفته

مدت دوره شهریه پیش نیاز
28 ساعت 2,890,000 تومان Embedded C مقدماتی و میکروکنترلر AVR
  • اشتراک در شبکه های اجتماعی

آشنایی با دوره Embedded C پیشرفته

امروزه برنامه‌نویسی سیستم‌های نهفته (ازجمله AVR,ARM,PIC,dsPIC)، SBCها (ازجمله BeagleBone و Raspberry pi) و انواع CPUها و همچنین تولید سیستم‌عامل‌های جدید و نرم‌افزارهای کاربردی، از طریق زبان برنامه‌نویسی C صورت می‌گیرد. کاربرد وسیع این زبان برنامه‌نویسی و مقبولیت آن نزد توسعه‌دهنده‌های سیستم نهفته (Embedded System developers)، ناشی از عوامل مختلفی همچون پشتیبانی از کلیه میکروکنترلرها و تراشه‌های با قابلیت برنامه‌ریزی، قابلیت پیاده‌سازی سیستم‌های بلادرنگ و Real Time، بازدهی بالا، دسترسی به سخت‌افزار و حافظه، وجود استاندارد، برنامه‌نویسی به‌صورت ماژولار، پشتیبانی از اشاره‌گرها، structureها و unionها و مواردی از این دست می‌باشد که در دوره برنامه‌نویسی زبان C ویژه سیستم‌های نهفته، مهارت لازم برای ورود به آن ایجاد می‌شود.
 


سرفصل آموزشی دوره Embedded C پیشرفته

اشاره‌گر:
متغیرهای اشاره‌گر
عملگرهای اشاره‌گر
اشاره‌گرها و توابع
اشاره‌گرها به آرایه‌ها و رشته‌ها
اشاره‌گرها به آرگومان‌های تابع
ساختمان داده:
آشنایی با کاربردهای ساختمان داده در برنامه‌نویسی
تعریف نوع ساختمان
تعریف متغیر نوع ساختمان و دسترسی به عناصر ساختمان
اتنقال ساختمان‌ها به تابع
ساختمان به‌عنوان آرگومان تابع
اصول برنامه‌نویسی ساخت‌یافته (ماژولارنویسی):
روش‌های تجزیه یک برنامه به ماژول‌های مختلف
شیوه ایجاد ارتباط بین ماژول‌ها
ایجاد کتابخانه
استانداردهای برنامه‌نویسی:
اصول تعریف متغیر
اصول تعریف تابع 
استانداردهای مرتبط با برنامه‌نویسی ماژولار
نکات مربوط به دستورات پیش‌پردازنده
نکات مربوط به پیاده‌سازی الگوریتم
 

دریافت فایل سرفصل ها

پروژه ها و تمرین های دوره

  •  
  • تمرین اشاره‌گرها
  • انجام پروژه به‌وسیله پوینترها (pointer)
  • ماژولارنویسی برنامه‌های مختلف
  • استانداردنویسی پروژه‌های انجام‌شده

توصیه مدرس

محمدجعفر یادگاری

مهندس محمدجعفر یادگاری

کارشناس سیستم های نهفته و مدرس دانشگاه
علی میرقاسمی

مهندس علی میرقاسمی

کارشناس سیستم های نهفته
حمید صالحی

مهندس حمید صالحی

کارشناس سیستم های نهفته

دانشجویان و علاقمندانی که تمایل دارند به حوزه‌های مختلف ازجمله برنامه‌نویسی تحت سیستم‌عامل و یا برنامه‌نویسی میکروکنترلرها و سایر ریزپردازنده‌ها ورود کنند، می توانند با یادگیری زبان C به‌عنوان اولین قدم، پیمودن این مسیر جذاب را آغاز نمایند. یادگیری کلیه زبان‌های برنامه‌نویسی به ذهنی خلاق و تمرکز بالا در حین یادگیری نیاز دارد. در نتیجه توصیه می‌شود برای یادگیری بهتر و مطلوب‌تر، با ذهنی آرام و آماده یادگیری در کلاس C حضور یابید. همچنین انجام تمرین‌های متعددی که با هدف ایجاد تسلط بیشتر دانشجویان طراحی گردیده می‌تواند موفقیت هرچه بیشتر شما را فراهم آورد. دوره Embedded C پیشرفته، دوره‌ای کاربردی و پیشرفته ویژه کسانی است که می‌خواهند به‌صورت بهینه و ساختاریافته برنامه‌نویسی میکروکنترلرها را انجام دهند.


نظر دانشجویان نیراسیستم درباره دوره Embedded C پیشرفته

علی روحی

سرفصل‌هایی که ما در این دوره کار کردیم  enumها، strauct و unionها بودند و همچنین برنامه‌نویسی اصولی و رعایت استاندارهای جهانی، اعم از نگارش و ماژولار بودن و خوانا بودن برنامه ها. حرف آخرم اینکه برای کار کردن با میکروکنترلر مهم‌تر از یادگیری خودش، یادگیری زبان برنامه‌نویسیش هست. حالا با این وجود هر دوره دیگه‌ای از زبان سی که برگزار بشه من بازم شرکت میکنم چراکه هر نکته‌ای که من ازش یاد بگیرم می‌تونم تو تمام پروژه‌هام استفاده کنم. و همچنین با استفاده از این نکات در کارم می‌توانم صد برابر هزینه که بابت هزینه کلاس پرداخت کردم رو دربیارم.


آینده شغلی دوره Embedded C پیشرفته

سیستم‌های نهفته در بسیاری از زمینه‌ها همچون حمل‌ونقل، تجهیزات پزشکی، سامانه‌های هوشمند، تجهیزات امنیتی، سیستم‌های مخابراتی، دستگاه‌های بی‌سیم، لوازم خانگی، صنایع خودروسازی، صنایع نظامی و ... کاربرد دارند. به‌عبارت دیگر، می توان بخش عظیمی از الکترونیک دیجیتال را وابسته به Embedded Systemها دانست. با توجه به این موضوع بازار کار مناسبی، چه در کشور ایران و چه در کشورهای دارای صنعت الکترونیک دیجیتال، می توان برای افراد توانمند در این زمینه متصور شد. همچنین روزانه آگهی‌های مختلفی برای استخدام مهندسان توانمند در امر طراحی، توسعه و پیاده‌سازی امبدد سیستم‌ها شامل میکروکنترلرها، میکروپروسسورها، کامپیوترهای تک‌بردی و پردازنده‌های دیجیتال، در سایت‌ها و روزنامه‌های منتشرکننده آگهی‌های استخدامی درج می‌شود. 


روش برگزاری دوره Embedded C پیشرفته

کلاس ما محیطی پرنشاط و پویا و صمیمی است و با انجام پروژه‌های متعدد در طول دوره، برخلاف دوره‌های دانشگاهی که عمدتاً به‌صورت تئوری برگزار می‌گردد، یادگیری برنامه‌نویسی به‌صورت کاملاً عملی و واقعی انجام می‌شود و دانشجویان در خلال انجام تمرین‌ها و پروژه‌ها با مفاهیم و تکنیک‌های برنامه‌نویسی آشنا می‌شوند.
هدف دوره آموزشی برنامه‌نویسی امبدد سیستم پیشرفته ایجاد تسلط برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی الگوریتم‌ها برای میکروکنترلرها می‌باشد و این مهارت برای کلیه میکروکنترلرها ازجمله AVR, ARM, PIC, dsPIC عمومیت دارد و خاص یک میکرو نیست. اما برای تمرکز بیشتر و سهولت یادگیری میکروکنترلرها در سطح پیشرفته، این دوره برای پیاده‌سازی تمرین‌ها و کار عملی انتخاب شده است. برنامه‌نویسی در محیط نرم‌افزار Codevision انجام می‌شود. 


توانایی دانشجو در پایان دوره Embedded C پیشرفته

شما پس از آموزش برنامه‌نویسی C پیشرفته در این دوره می‌توانید:
استفاده از توابع و برنامه‌نویسی را به‌صورت ماژولار و ساختیافته انجام دهید.
با اشاره‌گرها (Pointer) آشنا شوید و کاربرد آنها را درک کنید.
با ساختمان داده و تعریف متغیر نوع ساختمان آشنا شده و دسترسی به عناصر ساختمان و اتنقال ساختمان‌ها به تابع را مورد استفاده قرار دهید.
با استانداردهای برنامه‌نویسی و نکات مربوط به پیاده‌سازی الگوریتم آشنا شوید.
برنامه‌نویسی بر روی تراشه‌های برنامه‌پذیر ازجمله میکروکنترلرها را در سطح پیشرفته انجام دهید.
از کامپایلر Codevision برای محیط برنامه‌نویسی استفاده کنید.

 
 

 

 


سوالات متداول دانشجویان

برای شرکت در دوره Embedded c پیشرفته چه پیش‌نیازی را باید داشته باشیم؟
دوره برنامه‌نویسی Embedded c پیشرفته نیراسیستم ویژه افرادی طراحی شده که به سرفصل‌های دوره Embedded c مقدماتی به‌صورت کامل مسلط هستند و تمامی واحدهای میکروکنترلر AVR را راه‌اندازی کرده‌اند. 

آیا دوره Embedded c پیشرفته هم به‌صورت عملی برگزار می‌شود؟
بله؛ تمامی دوره‌های نیراسیستم، صرف‌نظر از دوره‌های عملی و یا نرم‌افزاری، به‌صورت عملی تدریس و در طول دوره پروژه‌ها و تمرین‌های متعددی جهت پیاده‌سازی توسط دانشجویان انجام می‌شود. در این دوره تمامی مباحث پس از تدریس تئوری توسط مدرس، تحت قالب تمرین‌ها و پروژه‌های متعدد به‌صورت عملی در نرم‌افزارهای کاربردی طراحی‌شده با این منظور توسط دانشجویان کدنویسی می‌گردد.
 
آیا گذراندن این دوره برای شروع یادگیری ARM ضروری است؟
بله؛ برای یادگیری هر میکروکنترلری ازجمله میکروکنترلر ARM تسلط بر مباحث برنامه‌نویسی و مفاهیم آن به‌صورت کامل ضروری است.
 
آیا در انتهای دوره برای شرکت‌کنندگان گواهینامه صادر می‌شود؟
درصورتی‌که دانشجو در پایان دوره نمره‌ی لازم را کسب کند، موفق به دریافت گواهینامه خواهد شد. حد نصاب نمره 70 از 100 بوده و از مجموع نمرات فعالیت‌های کلاسی، کوییزها، تمرینات و آزمون پایانی دانشجو محاسبه می‌شود.
 
آیا برای این دوره جزوه یا کتاب خاصی باید خریداری شود؟
در تمامی دوره‌های آموزشی، کتاب‌ها و مراجع و فایل‌های آموزشی مختلفی توسط اساتید معرفی می‌گردد.
 
نحوه برگزاری آزمون پایانی دوره به چه صورت است؟
مدت زمان مشخصی از جلسه پایانی هر دوره به برگزاری آزمون اختصاص می‌یابد. این آزمون کاملاً عملی بوده و سوال مطرح‌شده در قالب یک پروژه‌ی ترکیبی ارائه می‌گردد. info

قوانین آموزشگاه arrow_backward

از قوانین آموزشگاه قبل از ثبت نام آگاه شوید

می خواهم ثبت نام کنمarrow_backward

با مشاهده تقویم آموزشی دوره Embedded C پیشرفته ثبت نام کنید

Make the future now

آینده را اکنون بساز

عضویت در باشگاه نیراسیستم یا نیاز به مشاوره دارم