دوره Embedded C پیشرفته

دوره Embedded C پیشرفته

نگاهی کلی به دوره آموزشی Embedded C پیشرفته

مدت دوره شهریه پیش نیاز
28 ساعت 1,900,000 تومان Embedded C مقدماتی و میکروکنترلر AVR
  • اشتراک در شبکه های اجتماعی

آشنایی با دوره Embedded C پیشرفته

امروزه برنامه نویسی سیستم های نهفته (از جمله AVR,ARM,PIC,dsPIC) ، SBC ها (از جمله BeagleBone و Raspberry pi) و انواع CPU ها و همچنین تولید سیستم عامل های جدید و نرم افزارهای کاربردی از طریق زبان برنامه نویسی C صورت می گیرد. کاربرد وسیع این زبان برنامه نویسی و مقبولیت آن نزد توسعه دهنده های سیستم نهفته (Embedded System developers) ناشی از عوامل مختلفی همچون پشتیبانی از کلیه میکروکنترلرها و تراشه های با قابلیت برنامه ریزی ، قابلیت پیاده سازی سیستم های بلادرنگ و Real Time ،  بازدهی بالا ، دسترسی به سخت افزار و حافظه ، وجود استاندارد ، برنامه نویسی به صورت ماژولار ، پشتیبانی از اشاره گرها ، structure ها و union ها و مواردی از این دست می باشد که در دوره برنامه نویسی زبان C ویژه سیستم های نهفته مهارت لازم برای ورود به آن ایجاد می شود . 
 


سرفصل آموزشی دوره Embedded C پیشرفته

اشاره گر :
متغیرهای اشاره گر
عملگرهای اشاره گر
اشاره گرها و توابع
اشاره گرها به آرایه ها و رشته ها
اشاره گرها به آرگومان های تابع
ساختمان داده :
آشنایی با کاربردهای ساختمان داده در برنامه نویسی
تعریف نوع ساختمان
تعریف متغیر نوع ساختمان و دسترسی به عناصر ساختمان
اتنقال ساختمان ها به تابع
ساختمان به عنوان آرگومان تابع
اصول برنامه نویسی ساخت یافته (ماژولار نویسی) :
روش های تجزیه یک برنامه به ماژول های مختلف
شیوه ایجاد ارتباط بین ماژول ها 
ایجاد کتابخانه 
استانداردهای برنامه نویسی :
اصول تعریف متغیر
اصول تعریف تابع 
استانداردهای مرتبط با برنامه نویسی ماژولار
نکات مربوط به دستورات پیش پردازنده
نکات مربوط به پیاده سازی الگوریتم
 

دریافت فایل سرفصل ها

پروژه ها و تمرین های دوره

  •  
  •  تمرین اشاره گر ها
  • انجام پروژه بوسیله پوینتر ها (pointe)
  • ماژولار نویسی برنامه های مختلف
  • استاندارد نویسی پروژه های انجام شده

توصیه مدرس

محمدجعفر یادگاری

مهندس محمدجعفر یادگاری

کارشناس سیستم های نهفته و مدرس دانشگاه
علی میرقاسمی

مهندس علی میرقاسمی

کارشناس سیستم های نهفته

دانشجویان و علاقمندانی که تمایل دارند به حوزه های مختلف از جمله برنامه نویسی تحت سیستم عامل و یا برنامه نویسی میکروکنترلرها و سایر ریزپردازنده ها ورود کنند می توانند با یادگیری زبان C به عنوان اولین قدم ، پیمودن این مسیر جذاب را آغاز نمایند . یادگیری کلیه زبان های برنامه نویسی نیازمند ذهنی خلاق و تمرکز بالا در حین یادگیری می باشد . در نتیجه توصیه می شود برای یادگیری بهتر و مطلوب تر با ذهنی آرام و آماده یادگیری در کلاس C حضور یابید . هم چنین انجام تمرین های متعددی که با هدف ایجاد تسلط بیشتر دانشجویان طراحی گردیده است می تواند موفقیت هرچه بیشتر شما را فراهم آورد. دوره Embedded C پیشرفته، دوره ای کاربردی و پیشرفته ویژه کسانی هست که میخواهند بصورت بهینه و ساختاریافته برنامه نویسی میکروکنترلرها را انجام دهند.


نظر دانشجویان نیراسیستم درباره دوره Embedded C پیشرفته

 علی روحی

سر فصل هایی که ما  در این دوره کار کردیم  enum ها، strauct و union ها بودن و همچنین برنامه نویسی اصولی و رعایت استاندار های جهانی اعم از نگارش و ماژولار بودن و خوانا بودن برنامه ها. حرف آخرم اینکه برای کار کردن با میکروکنترلر مهم تر از یادگیری خوش یادگیری زبان برنامه نویسیش هستش حالا با این وجود هر دوره دیگه ای از زبان سی که برگزار بشه من بازم شرکت میکنم چرا که هر نکته ای که من ازش یاد بگیرم میتونم تو تمام پروژه هام استفاده کنم. و همچنین استفاده از این نکات در کارم میتوانم صد برابر هزینه که بابت هزینه کلاس پرداخت کردم رو در بیارم .


آینده شغلی دوره Embedded C پیشرفته

سیستم های نهفته در بسیاری از زمینه ها همچون حمل و نقل ، تجهیزات پزشکی ، سامانه های هوشمند ، تجهیزات امنیتی ، سیستم های مخابراتی ، دستگاه های بی سیم ، لوازم خانگی ، صنایع خودرو سازی ، صنایع نظامی و ... کاربرد دارند و به عبارت دیگر می توان بخش عظیمی از الکترونیک دیجیتال را وابسته به Embedded System ها دانست . با توجه به این موضوع بازارکار مناسبی چه در کشور ایران و چه در کشورهای دارای صنعت الکترونیک دیجیتال می توان برای افراد توانمند در این زمینه متصور شد . هم چنین روزانه آگهی های مختلفی برای استخدام مهندسین توانمند در امر طراحی ، توسعه و پیاده سازی امبدد سیستم ها شامل میکروکنترلرها ، میکروپروسسورها ، کامپیوترهای تک بردی و پردازنده های دیجیتال در سایت ها و روزنامه های منتشر کننده آگهی های استخدامی درج می شود . 


روش برگزاری دوره Embedded C پیشرفته

کلاس ما ، محیطی پر نشاط ، پویا و صمیمی است و بر خلاف دوره های دانشگاهی که عمدتا به صورت تئوری برگزار می گردد با انجام پروژه های متعدد در طول دوره ؛ یادگیری برنامه نویسی به صورت کاملا عملی و واقعی انجام می شود و دانشجویان در خلال انجام تمرین ها و پروژه ها با مفاهیم و تکنیک های برنامه نویسی آشنا می شوند .
هدف دوره آموزشی برنامه نویسی امبدد سیستم پیشرفته ایجاد تسلط برنامه نویسی و پیاده سازی الگوریتم ها برای میکروکنترلرها می باشد و این مهارت برای کلیه میکروکنترلرها از جمله AVR, ARM, PIC, dsPIC عمومیت دارد و خاص یک میکرو نیست . اما برای تمرکز بیشتر و سهولت یادگیری میکروکنترلر ها در سطح پیشرفته برای پیاده سازی تمرین ها و کار عملی این دوره انتخاب شده است .  همچنین برنامه نویسی در محیط نرم افزار Codevision انجام می شود . 
 


توانایی دانشجو در پایان دوره Embedded C پیشرفته

شما پس از آموزش برنامه نویسی C پیشرفته در این دوره می توانید :
استفاده از توابع و برنامه نویسی به صورت ماژولار و ساخت یافته را انجام دهید .
با اشاره گر ها (Pointer) آشنا شوید و کاربرد آنها را درک کنید .
با ساختمان داده ، تعریف متغیر نوع ساختمان آشنا شده و دسترسی به عناصر ساختمان و اتنقال ساختمان ها به تابع را مورد استفاده قرار دهید .
با استانداردهای برنامه نویسی و نکات مربوط به پیاده سازی الگوریتم آشنا شوید .
 برنامه نویسی بر روی تراشه های برنامه پذیر از جمله میکروکنترلرها را در سطح پیشرفته انجام دهید .
از کامپایلر Codevision برای محیط برنامه نویسی استفاده کنید .


سوالات متداول دانشجویان

برای شرکت در دوره Embedded c پیشرفته چه پیش نیازی را باید داشته باشیم؟
دوره برنامه نویسی Embedded c پیشرفته نیراسیستم ویژه افرادی طراحی شده است به سرفصل های دوره Embedded c مقدماتی بصورت کامل مسلط هستند و تمامی واحدهای میکروکنترلر AVR را راه اندازی کرده اند. 

آیا دوره Embedded c پیشرفته هم به صورت عملی برگزار میشه ؟
بله تمامی دوره های نیراسیستم صرف نظر از دوره های عملی و یا نرم افزاری به صورت عملی تدریس میشه و در طول دوره پروژه ها و تمرین های متعددی جهت پیاده سازی توسط دانشجویان انجام می شود . در این دوره تمامی مباحث پس از تدریس تئوری توسط مدرس تحت قالب تمرین ها و پروژه های متعدد به صورت عملی در نرم افزارهای کاربردی طراحی شده با این منظور توسط دانشجویان کد نویسی می گردد .
 
آیا گذراندن این دوره برای شروع یادگیری ARM ضروری است ؟
بله ؛ برای یادگیری هر میکروکنترلری از جمله میکروکنترلر ARM تسلط بر مباحث برنامه نویسی و مفاهیم آن به صورت کامل ضروری است .
 
آیا در انتهای دوره برای شرکت کنندگان گواهینامه صادر می شود ؟
در صورتی که دانشجو در پایان دوره نمره ی لازم را کسب کند موفق به دریافت گواهینامه خواهد شد. حد نصاب نمره 70 از 100 بوده و از مجموع نمرات فعالیت های کلاسی، کوییز ها ، تمرینات و آزمون پایانی دانشجو محاسبه می شود.
 
آیا برای این دوره جزوه یا کتاب خاصی باید خریداری شود ؟
در تمامی دوره های آموزشی کتاب ها ، مراجع و فایل های آموزشی مختلفی توسط اساتید معرفی می گردد .
 
نحوه برگزاری آزمون پایانی دوره به چه صورت است ؟ 
مدت زمان مشخصی از جلسه پایانی هر دوره به برگزاری آزمون اختصاص می یابد. این آزمون کاملا عملی بوده و سوال مطرح شده در قالب یک پروژه  ترکیبی می باشد. info

قوانین آموزشگاه arrow_backward

از قوانین آموزشگاه قبل از ثبت نام آگاه شوید

می خواهم ثبت نام کنمarrow_backward

با مشاهده تقویم آموزشی دوره Embedded C پیشرفته ثبت نام کنید

Make the future now

آینده را اکنون بساز

عضویت در باشگاه نیراسیستم یا نیاز به مشاوره دارم