پذیرش کارآموز برق الکترونیک در نیراسیستم

نیاز صنعت و بازارکار به جذب نیروهای دارای مهارت و صلاحیت فنی رو به افزایش است. متاسفانه به دلیل ضعف نظام آموزشی؛ اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مهارت مورد نیاز صنعت به صورت مطلوب نیستند و فاصله صنعت و دانشگاه بسیار زیاد است. و مرکز آموزش نیراسیستم برای جبران این خلا بزرگ و در راستای توسعه مهارت های مورد نیاز افراد جهت ورود به صنعت و شرکت های دانش بنیان اقدام به اجرای طرح های کارآموزی ویژه دانشجویان رشته مهندسی برق و کامپیوتر نموده است. متقاضیان کارآموزی در هر سطحی می توانند نسبت به توانمندسازی و تقویت مهارت های خود اقدام کنند.

با توجه به سابقه طولانی نیراسیستم در عرصه آموزش مهارت های تخصصی و نیز فعالیت صنعتی در دپارتمان فنی و مهندسی این شرکت، فرصت کسب تجربه های صنعتی برای دانشجویان رشته مهندسی برق، الکترونیک و کامپیوتر فراهم است.

ارتقای دانش فنی

شرکت نیراسیستم با طراحی برنامه آموزشی برای تمامی کارآموزان زمینه ارتقای دانش فنی ایشان را مهیا می کند

کسب تجربه فنی

حضور در کنار کارشناسان و مهندسین با تجربه فرصت کسب تجربه انجام پروژه های فنی و صنعتی را ایجاد می کند

تجربه رفتار سازمانی

یادگیری اصول رفتار سازمانی از دیگر مزایای کارآموزی و حضور در تیم های فنی شرکت نیرا سیستم می باشد

گواهی نامه کارآموزی

کارآموزان با کسب تاییدیه صلاحیت فنی از سرپرست فنی شرکت موفق به دریافت گواهی نامه کارآموزی از شرکت نیرا سیستم می شوند

مراحل جذب کارآموز در شرکت نیراسیستم

مراحل لازم جهت استخدام در برنامه کارآموزی شرکت نیراسیستم به شرح زیر می باشد . لازم به ذکر است دانشجویانی که قصد سپری کردن واحد کارآموزی دانشگاه در رشته مهندسی برق و کامپیوتر را دارند نیز می توانند در برنامه کارآموزی نیراسیستم پذیرش شوند و هیچ گونه محدودیتی برای افراد وجود ندارد.

1 - انتخاب سبک کارآموزی

1 - انتخاب سبک کارآموزی

با بررسی و انتخاب یکی از سبک های کارآموزی تشریح شده و تکمیل اطلاعات لازم درخواست خود را جهت حضور در برنامه کارآموزی ثبت نمایید

2 - مصاحبه حضوری

2 - مصاحبه حضوری

در این مرحله برای آشنایی و سنجش مهارت های فنی شما جهت استخدام به عنوان کارآموز، یک جلسه مصاحبه حضوری با یکی از کارشناسان شرکت تنظیم می گردد

3 -
                بررسی شرایط

3 - بررسی شرایط

شرایط پذیرش افراد مصاحبه شده توسط مدیران شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید پذیرش می شوند

4 -
                عقد قرارداد کارآموزی نیراسیستم

4 - عقد قرارداد

مرحله آخر استخدام به عنوان کارآموز در نیراسیستم، عقد قرارداد و یا دریافت نامه کارآموزی از دانشگاه محل تحصیل می باشد

کارآموزی سطح A - کار و تجربه

کارآموزی سطح A

در این طرح کارآموز تحت نظارت کارشناسان فنی شرکت نیراسیستم فعالیت می کند و با انجام پروژه های مختلف ضمن کسب تجربه جدید، مهارت های قبلی خود را تقویت می نماید. بازه زمانی اجرای این طرح 6 ماه (به صورت نیمه وقت) می باشد . این طرح به دانشجویانی پیشنهاد می شود که دارای مهارت های فنی به میزان مطلوب هستند و توانایی انجام پروژه های مختلف در زمینه الکترونیک از قبیل طراحی مدار چاپی PCB ، برنامه نویسی وب، برنامه نویسی میکروکنترلرهای ARM ، AVR و ... را دارا می باشند و با انجام پروژه های فنی فرصت کسب تجربه بیشتر را بدست می آورند.

کارآموزی سطح B - کار و مهارت

کارآموزی سطح B

دانشجویان و فارغ التحصیلان مشتاق برای ورود به بازارکار با انتخاب این سبک می توانند مهارت های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری جهت ورود به بازارکار را به شکل کاملا عملی و تجربی کسب نمایند. در این سبک مهارت های مختلفی از جمله برنامه نویسی، طراحی بردهای مدارچاپی، پیاده سازی مدارهای میکروکنترلری AVR و ARM برای کارآموز ایجاد خواهد شد .بازه زمانی متناسب با مهارت های انتخابی از 1 الی 9 ماه می باشد. شرکت در این سبک کارآموزی هم بصورت رایگان و هم با پرداخت شهریه امکان پذیر می باشد که پس از حضور در جلسه مصاحبه و بررسی شرایط کارآموز تعیین خواهد شد.

کارآموزی سطح C - کار و دانش

کارآموزی سطح C

این طرح به دانشجویانی پیشنهاد می شود که زمان کافی و مناسب جهت گذراندن دوره کارآموزی به صورت کامل را ندارند. در این طرح کارآموز در 2 دوره آموزشی به انتخاب خود شرکت می نماید و ضمن یادگیری دو مهارت مورد نیاز بازارکار با انجام پروژه و تمرین های مختلف در طول دوره به صورت کاملا عملی و فنی با مهارت مورد نظر آشنا می شود . لازم به ذکر است در این سبک میزان حضور در مرکز فقط به اندازه مدت زمان دوره های آموزشی می باشد و مابقی زمان کارآموزی به انجام پروژه اختصاص می یابد . هزینه مربوط به دوره های آموزشی مطابق با دوره های عادی مرکز محاسبه می گردد.

کارآموزی سطح D - کار و یادگیری

کارآموزی سطح D

در این سبک دانشجویانی پذیرش می شوند که هیچ گونه مهارت فنی در زمینه برق و الکترونیک ندارند و در حقیقت از توانمندی لازم جهت انجام پروژه و فعالیت در واحدهای فنی برخوردار نیستند . کارآموزان در این سبک می توانند در یکی از دوره های آموزشی نیراسیستم به صورت رایگان ثبت نام کنند و بدین وسیله یک مهارت مورد نیاز بازارکار را کسب نمایند و به ازای آن، ساعات کارآموزی خود را صرف امور مختلف واحدهای اجرایی مرکز از قبیل فعالیت های تحقیقاتی ، تبلیغاتی ، اداری، تولید محتوا ، اجرایی و... نمایند. بازه اجرای این سبک حداکثر 3 ماه (به مدت 2 الی 3 روز زمان گذاری در هفته) می باشد .

سوالات متداول درباره نحوه شرکت در دوره های کارآموزی نیراسیستم

خیر؛ پذیرش کارآموز در نیراسیستم هم برای فارغ التحصیلان و هم برای دانشجویان امکان پذیر است.
تا بعد از جلسه مصاحبه امکان تغییر طرح هست . بنابراین نزدیک ترین طرح از نظر شرایط رو انتخاب کنید و بعد از جلسه مصاحبه و کسب اطلاعات بیشتر نسبت به طرح مورد نظر انتخاب نهایی را انجام دهید.
طرح های کار و یادگیری، کار و تجربه به صورت رایگان و طرح های کار و مهارت و کار و دانش متناسب با انتخاب پلن توسط متقاضی با پرداخت هزینه انجام می شود.
بعد از ثبت نام اولیه، همکاران اداری نیرا سیستم با شما در ارتباط خواهند بود و برای جلسه مصاحبه، زمان مناسب تنظیم خواهند کرد و متناسب با نتیجه جلسه مصاحبه نسبت به ادامه روند کارآموزی به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
بله. طرح هایی مثل کار و یادگیری و کار و دانش و برخی از پلن های طرح کار و مهارت برای افراد بدون مهارت و تجربه قبلی مناسب و امکان پذیرش وجود دارد
ابتدا طرح مورد نظر را انتخاب و ثبت نام اولیه انجام دهید. بعد از جلسه مصاحبه در صورت تایید شرکت می توانید نسبت به اخذ معرفی نامه از واحد ارتباط با صنعت دانشگاه اقدام کنید.
بله. پس از سپری نمودن دوره کارآموزی در انتهای دوره در صورت رضایت سرپرست مربوطه، گواهی کارآموزی و کسب تجربه در شرکت نیرا سیستم برای کارآموزان صادر خواهد شد.

نظرات کارآموزان

Make the future now

آینده را اکنون بساز

عضویت در باشگاه نیراسیستم یا نیاز به مشاوره دارم