آشنایی با کارگاه

مرکز آموزش نیراسیستم با همکاری و مشارکت مرکز آموزش های تخصصی و مهارتی شیخ صدوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) اقدام به برگزاری کارگاه راه اندازی بردهای آردوینو (Arduino) +ساخت دزدگیر نموده است:

در این کارگاه 4ساعته آموزشی شرکت کنندگان با انواع بردهای آردوینو و همچنین برنامه نویسی در نرم افزار آن آشنا خواهند شد و یک پروژه عملی را از صفر تا صد راه اندازی خواهند کرد.

 

لازم به ذکر است شرکت کنندگان در این کارگاه گواهینامه معتبر مرکز آموزش های تخصصی و مهارتی شیخ صدوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره)  را دریافت خواهند کرد .

 

در این کارگاه یاد می گیریم:

• تدریس مبانی سیستم های اوپن سورس

• آموزش نحوه ی نصب IDE و دایور‌های مورد نیاز

• آموزش نحوه‌ی پیدا کردن و اضافه کردن Library شیلدهای مورد نیاز

• تدریس ارتباط سریال آردوینو و استفاده ازآن برای Debug

• تدریس و راه اندازی ماژول رله

• راه اندازی شیلد LCD & KEY

• راه اندازی سنسور مگنت با بردهای آردوینو

• طراحی و ساخت پروژه کامل دزدگیر با بردهای آردوینو

 

 

مدرس کارگاه

مهندس سعیدی | کارشناس سیستم های نهفته

 

 

مخاطبین کارگاه

مناسب دانشجویان و فارغ التحصیلان مهندسی برق و الکترونیک ، کامپیوتر ، مکانیک ، مکاترونیک ، رباتیک  و تمامی علاقمندان

 

شرکت در این کارگاه برای عموم علاقمندان آزاد است.

 

 

محل برگزاری کارگاه

دانشگاه یادگارامام

ساعت برگزاری کارگاه

10 الی 14

گواهینامه

به شرکت کنندگان در کارگاه گواهینامه معتبر مرکز آموزش های تخصصی و مهارتی شیخ صدوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) اعطا خواهد شد.

چرا آردوینو ؟

ارزان

در مقایسه با سایر پلت فرم های میکروکنترلر، بردهای آردوینو نسبتاً ارزان هستند. ارزان ترین نسخه از ماژول آردوینو می تواند به صورت دستی مونتاژ شود، وو حتی ماژول های آردوینو از پیش مونتاژ شده، کمتراز 50 دلار قیمت دارد.

مستقل از سیستم عامل (Cross-platform)

نرم افزار آردوینو روی سیستم های عامل ویندوز، مکینتاش OSXX و لینوکس اجرا می شود. اکثر سیستم های میکروکنترلر منحصر به ویندوز شده اند.

محیط برنامه نویسی شفاف و ساده

محیط برنامه نویسی آردوینو برای استفاده مبتدیان، ساده است، در عین حال جهت استفاده ی کاربران حرفه ای از مزیتها نیز به اندازه کافی منعطف است. برایی مدرسان، بر اساس محیط برنامه نویسی Processing به راحتی قابل استفاده است، بدین ترتیب، دانش آموزانی که برنامه نویسی در آن محیط را یاد می گیرند، با ظاهر و باطن آردوینو آشنا خواهند شد.

نرم افزار قابل توسعه و open-source

نرم افزار آردوینو به صورت یک ابزار open-source منتشر شده است که برای توسعه توسط برنامه نویسان باتجربه موجود می باشد. این زبان می تواند از طریقق کتابخانه های C++ گسترش یابد، و افرای که می خواهند جزئیات فنی را بفهمند، می توانند از آردوینو گریزی به زبان برنامه نویسی AVR C که زبان پایه ی آن است، بزنند. به طور مشابه اگر بخواهید، می توانید مستقیما کد AVR-C را درون برنامه های آردوینو خود درج کنید.

سخت افزار قابل توسعه و open-source

آردوینو بر اساس میکروکنترلرهای مختلفی از جمله   ATMEGA8 و ATMEGA168 شرکت Atmel پایه ریزی شده اند و در حال حاضر تعداد زیادی از میکروکنترلرهایی AVR و ARM به عنوان هسته مرکزی این بردها مورد استفاده قرار می گیرند . طرح ماژول ها تحت لیسانس Creative Commons مجوز گرفته اند، بنابراین طراحان با تجربه مدار، می توانند ماژول خود را ساخته، توسعه داده و آن را بهبود ببخشند. حتی کاربران نسبتاً بی تجربه می توانند یک نسخه بردبوردی از ماژول را جهت فهم شیوه کار آن بسازند و هزینه ای جهت آن نپردازند.

 

منتظر حضور شما علاقمندان به راه اندازی بردهای آردوینو در این کارگاه جذاب هستیم تا طعم شیرین یادگیری رو با هم تجربه کنیم .

 

 

 

گزارش برگزاری کارگاه

گالری تصاویر کارگاه